Spoštovani veroučenci in starši,

Približuje se zaključek veroučnega leta in nekateri dogodki, ki bodo zaznamovali poletne mesece v našem župnijskem življenju. Naj vam jih po vrsti predstavim:

1.                 Sklep veroučnega leta 2019/20

• Veroučno leto smo pričeli zadnji teden septembra 2019. V običajnih okvirih je potekalo vse do 12. marca, ko je bila razglašena epidemija koronavirusa KOVID-19.
  • Po tem datumuso veroučenci dobivali predloge za veroučno delodoma preko spletne župnijske strani. Hvala vsem veroučencev, ki ste odgovornona svojem domu nadaljevali prekinjeno skupno veroučno delo. Hvala tudi vam staršem za pomoč in sodelovanjepriveroučnem delu na daljavo.
  • Letos ne bo zahvalne sv. maše za opravljeno veroučno delo. Sami v družini poiščite priložnost in se s sveto mašo zahvalite za prejete darove tega neobičajnega veroučnega leta.Vsaka preizkušnja pride pravza nadaljnje življenje.
  •  V nedeljo, 17. majasmos predpisanimi omejitvami uspeli pripraviti slovesnost prvega svetega obhajila za prvoobhajance 3. veroučnega razreda.
  • Za podelitev svete birme pa s tudi odpirajo vrata.
  • Pregled delovnih zvezkov in izročitev veroučnih spričevalza Grižebo potekalo po naslednjemrazporedu:

V torek  9. junija ob 15.00  3. in 2. razred

16.00 6. razred

17.00 7. razred:

V sredo: 10. junija ob  15.00  4.  razred

16.00 5. razred

17.00 8. razred:

V Libojah, v četrtek, 11. junija med  13.30 in 16.00 uro  za vse skupine.

S seboj prinesite delovni – domači zvezek.

2.                 Peš romanje na Goro Oljko je odpovedno, prav tako  ne bo sv. maše na Šmohorju v nedeljo, 21. junija..

3.                      Počitniške dejavnosti 2020

Za 30. počitnikovanje v Ankaranu in 24. Oratorij v Libojah še ni sprejeta dokončna odločitev. Znana bo po 8. juniju.

4.                      25. praznik župnije

25. Praznik župnije bi praznovali avgusta pod šotorom v Libojah.  Tudi za to dogajanje še tudi ni sprejeta dokonča  odločitev

5.                Vpis v veroučno leto 2020/21

Vpisovanje v novo veroučno leto bo objavljeno na spletni strani župnije Griže: http:/zupnije.rkc.si/ grize/. Predvidoma bo urnik kot v letu 19/20.