Obvestilo za starše veroučencev za veroučno leto 2020/2021      Griže , 2. 9. 2020

Spoštovani starši,

za nami so poletni dnevi, ko smo bili vsi skupaj povabljeni, da se malce odpočijemo, da zadihamo drugačen zrak in se nekoliko bolj posvetimo drug drugemu: žena možu, mož ženi, pa starši otrokom in otroci staršem. Ne moremo zanikati, da je bilo letošnje poletje drugačno od vseh dosedanjih in zaznamovano z večjo potrebo po prilagajanju tudi v počitniških dneh. Sedaj pa je čas, da pogledamo v novo katehetsko leto, četudi v spremenjenih okoliščinah, ki zahtevajo nov in drugačen način.

Sporočamo vam, da bo vpis h katehezi v naši župniji potekal: Glej spodajj!

Ob vpisu boste prejeli tudi učbenik in delovni zvezek.  Glej spodaj!

Katehetsko leto bomo pričeli z rednimi katehetskimi srečanji (prilagojenimi glede na ukrepe za varovanje zdravja) v zadnjem tednu septembra. V primeru poslabšanja epidemiološke situacije bomo prešli na katehezo na daljavo – katehet bo vzpostavil e-kontakt z vami in posredoval osnovne informacije o poteku. Prosimo, da se na poslana navodila tudi redno odzivate. Za več informacij je katehet/katehistinja/katehist dosegljiv na e-naslovu: g. župnik: jozef.planinc@siol.net    ali tel.: 041 625 703

Sestra Felicitas: feli.biser@gmail.com   ali tel: 051 223 358 .

Urnik katehetskih srečanj za posamezni razred : Glej spodajj!

Posamezno srečanje bo trajalo 50- 60 minut, za 9. razred  90 minut.

Pri katehetskih srečanjih bomo skušali kar najbolj upoštevati priporočila za izvajanje kateheze, ki jih je izdala Slovenska škofovska konferenca. Na srečanja lahko pridejo le zdravi otroci brez simptomov bolezni. Upoštevati je treba higienske predpise (nošenje obrazne maske, razkuževanje, higiena rok, kašlja ...) in priporočeno medosebno razdaljo vsaj 1,5 metra, kar velja tudi za prihod h katehezi in odhod z nje. Otroci naj imajo s seboj svoje katehetske potrebščine (delovni zvezek, učbenik), pisala, hišne copate saj izposojanje zaradi nevarnosti prenosa virusa ni mogoče.

Vsem želim poguma ob prvih korakih v novo katehetsko in šolsko leto. Naj vse naše poti spremlja Božji blagoslov in Marijina priprošnja.

1.V vpisovanje bo potekalo v sredo 16. 9. Grižah med 14.in 19.00 uro in v četrtek,17.9.od 11. ure dalje v Libojah. Drugi del vpisovanja bo v ponedeljek, 21. in torek, 22.9. v Grižah med 11. in 19.00 uro. In v Libojah, v sredo,23. 9. zaradi pogreba ni vpisovanja. Lahko v četrtek 24. 9. po 11. uri.

2. Knjige  in delovni zvezki v  veroučnem letu 2020/21:

Razred

Pridi, sveti Duh

Sveto Pismo izdano po letu 2000

Navadni zvezek

Mavrica za prvo in drugo triado

Ognjišče in Najst za drugo in tretjo triado

3.  Ostale zadeve:

1. V GRIŽAH  bo redni verouk potekal v ponedeljek in v torek.

2. V LIBOJAH bo verouk za vse skupine v četrtek in v petek.

4. Urnik je povzet po veroučnem letu 2019/2020 in se glede na korono in šolski urnik tudi lahko kaj spremeni:

URNIK GRIŽE

9. r.

16.00 ob 18.00 sv. maša

Opomba 1. ž. pomeni župnik                        s. pomeni sestra

2. Urnik za Liboje se lahko za kako skupino od 2.- 5. razreda spremeni, odvisno od šolskega urnika.