22. Praznik župnije Griže  2017

• Postavljanje šotora, torek, 1./ sreda, 2. avgusta.
  • V soboto, 5. avgusta rodbinsko srečanje družine Kot.
  • V  nedeljo, 13. avgusta 3. rodbinsko srečanje rod. Planinc in Glas
  • 4. koncert skupine MJAV z gosti v četrtek,17. avgusta ob 19.00.
  • 7. Srečanje starejših in bolnikov v soboto, 19. avgusta. Ob 10.00 sv. maša in po maši družabno srečanje.
  • 11. Praznik okroglih obletnicporok v nedeljo, 20. avgusta. Ob 10.00 zahvalna sv. maša. Po maši praznovanje pod šotorom.
  • 14. zahvalno dobrodelni koncert z ansamblom Igor in Zlati zvoki ob 25-letnici delovanja v četrtek, 24. 8., ob 19.30. Karte so že na razpolago.
  • 3. večer starogradskih in dalmatinskih melodij  s CODA EXPRESS  in Štajersko mornarico v petek, 25. 8., ob 19.30
  • 22. Praznik župnije v Libojah v nedeljo, 27. 8.. Ob10. uri sv. maša, ki jo bovodil upokojeni nadškofin metropolit, dr.Marjan Turnšek.
  • Ob 14.00 uri nastop Pihalne godbe Liboje
  • Od 15.00 ure dalje igra ansambel Donačka.
  • Ob 17.00 uri nastop libojskih mažoretk.
  • Zbiramo dobitke za srečelov.
  • Ponedeljek, 28. 8.pospravljanje šotora in opreme.

Praznovanje 22. praznika župnije- zahvala

V  okviru praznika župnije se je zgodilo osem dogodkov. Dvoje  rodbinskih srečanj rodbine Kot in rodbin Planinc in Glas. V četrtek, 17. avgusta odmevni koncert glasbene skupine MJAV in  Kvatropivcev. Sledilo je praznovanje 70. letnice in v soboto  19. avgusta  7. srečanje  starejših, bolnih in invalidov naše župnije in od drugod.  Pri sveti maši je bilo navzočih okoli stoštirideset ljudi. Sveto mašo je vodil g. Miro Šlibar, bolniški duhovnik, ki je med sveto mašo podelil tudi zakrament bolniškega maziljenja. Na  druženju ob mizi pod šotorom pa se je zbralo okoli devetdeset župljanov. Pripravo in strežbo je prevzela naša župnijska Karitas. Hvala vsem, ki ste prišli  na srečanje, pripravili in pomagali pri srečanju. V nedeljo je sedem parov praznovali poročni jubilej od 10 - 55. leta. Med njimi dva zlata.

V četrtek, 24. 8. smo doživeli lep glasbeni večer z ansamblom Igor in Zlati zvoki. Poseben večer je bil v petek, 26. 8. ob zvokih Code express, Asima in štajerska mornarica. Šotor je bil nabito pol. Vsi obiskovalci so bili tudi deležni pogostitve s strani g. Romana Brgleza. Na vse dogodkih  in glasbenih večerih se je odlično izkazala  delovna ekipa. Hvala jim.

Nedelja, 27. avgusta, lepa sončna, kar vroča,  je bila najprej v znamenju svete maše, ki jo je vodil upokojeni nadškof dr. Marjan Turnšek. K mašnemu slavju smo še dodali slovesni blagoslov s SRT in litanijami MB. G. škof nas je ob besedah božje besede spodbudno nagovoril k zvestobi  Kristusu v vsakdanjem življenju, tudi kako se je z lastnimi rokami  znova gradila cerkev,  in da o tem vedno znova pripovedujemo mladim.

Na skupnem kosilu pod šotorom se nas je zbralo nekaj več kot 120 gostov. Ob 15.00 uri nas je začel razveseljevati ansambel Donačka, vmes pa godba Liboje in libojske mažoretke. Hvala vsem, ki ste sodelovali na 22. prazniku župnije.