Blagoslov  nove fasade župnijske cerkve v Grižah

Slovesnost blagoslova obnovljene fasade župnijske cerkve bomo imeli v nedeljo, 22. oktobra 2017, ob 10.00 uri. Blagoslov bo  vodil škof, dr. Stanislav Lipovšek.

1. Ob 10.00 uri se bomo zbrali pred pročeljem cerkve, kjer je glavni vhod.
  2. Ob 10. se bo po uvodnih pozdravih, pesmih in predstavitvidogodka pričel blagoslov obnovljene fasade. Po blagoslovilni molitvi bomo šli v procesiji okoli cerkve. Med potjo bo škofz blagoslovljeno vodo pokropil fasado, vmes pa bomo molili častitljivi del rožnega venca.Procesijo bomo zaključili z vstopom v cerkev pri glavnem vhodu.
  3. Po uvodni pesmi se prične v cerkvi slovesno mašno bogoslužje ob 133. obletnici posvetitve cerkve in v zahvalo za opravljeno delonove fasade. Darovanje za novo fasado.

Ob koncu svete maše zapojemo zahvalno pesem.

1. Po končani sveti maši se bomo zbrali pred cerkvijo na priložnostni pogostitvi. Dobrodošle dobrote iz kuhinjske zakladnice spretnih gospodinj. Prinesite jih v soboto ali v nedeljo do 9.00 ure.
  2. Za župnijske sodelavce ŽPS, ŽGS, ključarje, čistilke, ŽKG, za pevce,za bogoslužni zbor in za vabljenegoste bo ob 12.15 uri v Gostišču Pri vaški lipi pripravljeno skupno kosilo.
  3. Veselimo se opravljenega štiriletnega dela pri prenovi in obnovi zunanjščine naše župnijske cerkve. S praznikom blagoslovitve želimo dati zahvalo Bogu, ki je s svojim blagoslovom spremljal naše delo in zahvalo ljudem, ki so opravili zahtevno gradbeno delo, darovalcem za darovana finančna sredstva, da jezunanja podoba cerkve znova taka, kot je bilapred 133. leti ob svoji zgraditvi.
  4. V tednu pred praznikom blagoslovitve nove fasade in praznovanju 133. obletnice posvetitve bomo imeli tridnevno duhovno pripravo. V sredo, 18., četrtek, 19. in v petek, 21. oktobra. Ob 17.30 bo molitvena ura. Ob 18.00 sveta maša.
  5. Vzemimo si čas in sodelujmo v praznovanju blagoslova fasade. fasade.