Spoštovani starši,

za nami so poletni dnevi, ko smo bili vsi skupaj povabljeni, da se malce odpočijemo, da zadihamo drugačen zrak in se nekoliko bolj posvetimo drug drugemu: žena možu, mož ženi, pa starši otrokom in otroci staršem. Tudi  letošnje poletje je bilo drugačno od vseh dosedanjih in zaznamovano z večjo potrebo po prilagajanju tudi v počitniških dneh. Sedaj pa je čas, da pogledamo v novo katehetsko leto, četudi v spremenjenih okoliščinah, ki zahtevajo nov in drugačen način.

Sporočamo vam, da bo vpis h katehezi v naši župniji potekal po razporedu,:ki bo objavljen po 14. 9.2021

Ob vpisu boste prejeli tudi učbenik in delovni zvezek.  Glej spodaj!

Katehetsko leto bomo pričeli z rednimi katehetskimi srečanji (prilagojenimi glede na ukrepe za varovanje zdravja) v zadnjem tednu septembra. V primeru poslabšanja epidemiološke situacije bomo prešli na katehezo na daljavo – katehet bo vzpostavil e-kontakt z vami in posredoval osnovne informacije o poteku. Prosimo, da se na poslana navodila tudi redno odzivate. Za več informacij je katehet/katehistinja/katehist dosegljiv na e-naslovu: g. župnik s. Ana in s. Anja iz celja.: jozef.planinc@siol.net    ali tel.: 041 625 703

Poslovila se je s. Felicitas, ki je enajst lete delovala kot katehetinja v naši župniji. Odslej bosta prihajale redovnici s. Ana in s. Anja iz Celja, Vsaka bo imela po tri skupine ob torkih in sredah.

Urnik katehetskih srečanj za posamezni razred : Glej spodaj!

Posamezno srečanje bo trajalo 50- 60 minut za 9. razred  90 minut.

Pri katehetskih srečanjih bomo skušali kar najbolj upoštevati priporočila za izvajanje kateheze, ki jih je izdala Slovenska škofovska konferenca. Na srečanja lahko pridejo le zdravi otroci brez simptomov bolezni. Upoštevati je treba higienske predpise (nošenje obrazne maske, razkuževanje, higiena rok, kašlja ...) in priporočeno medosebno razdaljo vsaj 1,5 metra, kar velja tudi za prihod h katehezi in odhod z nje. PCT od 12. leta starosti. Otroci naj imajo s seboj svoje katehetske potrebščine (delovni zvezek, učbenik), pisala, hišne copate saj izposojanje zaradi nevarnosti prenosa virusa ni mogoče.

Vsem želim poguma ob prvih korakih v novo katehetsko in šolsko leto. Naj vse naše poti spremlja Božji blagoslov in Marijina priprošnja.

Prijazen pozdrav in na veselo snidenje!                                          Vaš župnik, Jože Planinc

1. V vpisovanje bo potekalo: URNIK VPISOVANJA BO OBJAVLJEN V TOREK, 14. 9. 2021

1. Knjige  in delovni zvezki v  veroučnem letu 2021/22: glej v nadaljevanju

3.  Ostale zadeve:

A. V GRIŽAH  bo redni verouk potekal v ponedeljek, torek in sredo.

Sestavljen je naslednji razpored in urnik veroučnih srečanj v veroučnem letu 2021/22 ZA GRIŽE:

veroučitelj:

g. župnik

3.r

g. župnik

9.r

Pridi Sveti Duh

Sveto Pismo izdano po letu 2000

2.r

7.r

KDO JE TA? - učbenik

8r.

V ŽIVLJENJE - učbenik

4. r.

POT V SREČNO ŽIVLJENJE - učbenik

5. r.

ZNAMENJA NA POTI K BOGU - učbenik

6. r.

SKUPAJ V NOVI SVET - učbenik

navadni šolski zvezek

Za dopolnitev veroučnega dela priporočamo:

Mesečnik Mavrica za prvo in drugo triado.

Mesečnik Ognjišče in dvomesečnik: Najst za drugo in tretjo triado.

Se naroči ob vpisu.

Veroučne knjige in delovni zvezek prejmete ob vpisu. Navadni šolski zvezek si sami nabavite. Če navadnega šolskega zvezka na dan vpisa še ne boste imeli, ga boste prejeli ob vpisu. Pravočasno poiščite veroučne knjige od starejših.

Ob vpisovanju otroka v druge obšolske dejavnosti upoštevajte objavljen veroučni urnik, da bo lahko otrok nemoteno sodeloval pri celotni veroučni uri.

B. V LIBOJAH ZAENKRAT OSTAJA VEROUK OB ČETRTKIH IN OB PETKIH.

Sestavljen je naslednji razpored in urnik veroučnih srečanj v veroučnem letu 2021/22 ZA LIBOJE. Za 2., 3., 4 in 5. razred ni mogoče napovedati točnega dneva in ne ure, ker smo odvisni od šolskega urnika. Podatke dobimo po 14.9. Na razpolago sta četrtek  in petek. Veroučna skupina 4. in 5. razreda in 6. in 7. sta v kombinaciji,  2. in 3. in 8. razred pa vsak posebej. 9. razred gre v Griže.

Četrtek ?

Ura