Počitniški Ankaran In oratorij 2022

Sredi majo smo objavili razpis za 32. počitnikovanje otrok v Ankaranu. Razpisani sta dve skupini. V minulih dveh letih nam je ob upoštevanju vseh ukrepov uspelo izpeljati celotni počitniški program. Delovni naslov počitniškega programa 2022 se glasi: " Za božjo slavo ". Navduševala nas bo življenjska zgodba svetnika Ignacija Lojolskega, ki je želel postati vitez svojega časa, pa je hudo ranjen na okrevanju odkril novo pot svojega življenja. Odločil se je, da  preostali del življenja posveti Bogu. Vrednote, po katerih je živel in se ravnal, pa so temeljne občečloveške vrednote: odgovornost, lepota, zaupanje, vera, ljubezen, pomoč ljudem na robu družbe, hvaležnost.

Dopoldansko dogajanje se odvija v predstavitvi igrane zgodbe »Za božjo slavo!«, delo po malih skupinah in v različnih delavnicah. Celotna skupina udeležencev je razdeljena v manjše skupine po šolski starosti. Popoldanski čas preživljamo v kopanju in plavanju. Večerni program je zapolnjen z raznimi družabnimi igrami, igrami z žogo, plesom, prostimi igrami….

Program Ankaran 2022 je bil izveden v dveh skupinah. Od 4. – 9. julija je 55 udeležencev veselo, zdravo in duhovno okrepljeno preživljalo počitniške dni v župniškem domu v Ankaranu.  Od  10. - 15. julija je druga skupina s 45 udeleženci. Program Oratorij 2022 bo izveden 26. v Župnijskem domu v Libojah med 24. in 28. julijem 2022.