Upravne in pastoralne spremembe  za župnijo Griže

S prvim avgustom zaradi pomankanja duhovnikov nastajajo nove pastoralne in upravne enote. To je bilo ob navzočnosti novega župnijskega upravitelja predstavljeno na 2. izredni seje ŽPS, ŽGS in ključarjev v sredo, 27. julija 2022. Tako  bo župnija Griže odslej povezana v pastoralno enoto treh župnij: župnijo Žalec, župnijo Griže in župnijo Gotovlje. To  pastoralno enoto bo duhovno, pastoralno in upravno oskrboval župnik Vlado Bizjak,  župnik v Žalcu. Za pomoč mu je dodeljen  pomočnik – vikar, g. Ivan Šelih.

Za vse zadeve, ki zadevajo življenje v župniji Griže: za pogrebe, poroke, krste , bolnike, za svete maše  se od 1. 8. 2022 dalje obračate na upravitelja g. Vladota Bizjaka, tel. 03 710 13 30.

Glede na starostno strukturo duhovnikov bodo v bližnji prihodnosti tej enoti pridružene še nove župnije.

Kakšne spremembe se zgodijo s prvim avgustom 2022?

1. Delavniške maše bodo samo na določene dneve: do nadaljnjega bodo v župnijski cerkvi v ponedeljek, sredo in četrtek zvečer v poletnem času ob 19.30, v zimskem času ob 17.30 uri. V torek in petek v župniji Griže ni svete.Sveta maša bo še v dogovoru ob pogrebnem slovesu.
  2. Ob nedelja bo sveta maša samo v župnijski cerkvi ob 8.00 uri, v Libojah pa kot nedeljska maša v sobotoob 19.30 uri. Odprta je možnost samo besednega bogoslužja s svetim obhajilom.
  3. Tako je že oblikovano oznanilo za 1. teden avgusta.
  4. Tudi v Žalcu in v Gotovljah bo samo ena nedeljska sveta maša. Urnik je tako oblikovan, da v primeru odsotnosti enega duhovnika, lahko preostali opravi svete maše v vseh treh župnijah.
  5. Ker bo duhovnik prihajal v župnijo, boste morali sami poskrbeti za odpiranje in zapiranje cerkve v Grižah in v Libojah in se dogovoriti še o ostalih zadevah, ki so povezane z obhajanjem svete maše.
  6. Na določen dan bo duhovnik na razpolago tudi v pisarni župnišča.
  7. Toliko je zaenkrat dogovorjeno za mesec avgustin september, potem bo sledilo preverjanje dogovorjenega programa in nadaljnji dogovor za bogoslužje in delo v vseh treh župnijah v jesenskem času.
  8. Dogovor za verouk še sledi, ko bo znano število katehetov in katehetinj, ki bodo v pomoč pri veroučen delu v vseh treh župnijah.
  9. Ob zaključku vodenja griške župnije sezahvalim vsem zasodelovanje na različnih področjih župnijskega življenja. Gotovobi lahko bilo še kaj bolje ali več narejenega. …
  10. Sedaj ste na vrsti vi, da z izkušnjami, darovi sposobnostmi in zaupanjem v božjo pomočin v moč vere, nadaljujte z dejavnimžupnijskim življenjem tudi tam, kjer vam doslej ni bilo potrebno, in sodelujete z novim župnijskim upraviteljem

11. Spremembe so del našega življenja. Res pa je, da jih ni lahko sprejeti, ker zahtevajo od nas osebne spremembe. Težko pa se je ločiti od navajene poti življenja.

12. Včeraj smo v romanje župnijskih sodelavcev vključili tudi obisk župnije Dramlje in Ponikva. Tako so si romarji lahko nekaj stvari ogledali od blizu.
  13. Hvala vsem za dobre želje na novem delovnem mestu.